Zdravie

Spoznajte zdravé účinky

V zimných časoch si vieme niektoré chute užívať obzvlášť. S plným dúškom oceňujeme každú jednu vôňu a chuť, tej ktorej bylinky či korenia. Možno je to aj preto, že sa nám v tomto chladnom počasí nepodarí vo svojom okolí nájsť kúsok prírody a všetko je zahalené bielou snehovou vrstvou. Neostáva nám už nič iné len sa spoľahnúť na prírodné esencie, bylinkové čaje, korenie, alebo vonné sviečky, vďaka ktorým si svoju domácnosť rozvoniate. Pri tom možno ani netušíte, ako môžu jednotlivé prvky pôsobiť na vaše zmysly.

Vanilka pomôže zahnať chuť na sladké

Vanilka je veľmi aromatické korenie, jeho pôvod siaha až do Južnej Ameriky, konkrétne do Mexika a najčastejšie sa používa pri príprave sladkých pokrmov, pochutín a jedál. V podstate je to struk niektorých druhov orchideí rodu vanilovník. Tie získame z dlhých aromatických toboliek, ktoré sa tvoria zo žltých kvetov. Keď sa usušia, sú po krátkom čase pripravené na spotrebu a ďalšie spracovanie. Je vedecky dokázané, že vanilka pomáha zahnať chuť na sladké. Vyrába sa aj syntetický a veľkej obľube sa teší jej používanie v kozmetike. Má blahodárne účinky na pleť, ktorú zjemňuje, rehydratuje a zvláčňuje. Pôsobí proti únave a upokojuje telo aj myseľ.

Pomaranč vás zbaví stresu aj napätia

Obdobie po Vianociach je naplnené novými očakávaniami z toho, čo nám prinesie nasledujúci rok. Chladné počasie k tomu pridá tiež svoju náladu a o depresie a stres je veľmi rýchlo postarané. Vyskúšajte pomaranč a uvidíte, že sa vám uľaví. Pomaranč a jeho vôňa pôsobí podobne ako vanilka. Zbaví vás nervozity a napätia a po krátkej chvíli vám môže dodať stratenú energiu. V podstate všetky citrusové arómy majú rovnaký účinok. Dokonca sa vie v niektorých prípadoch pomarančová esencia nazývať aj „tekuté slnko“ a to práve z dôvodov, ktoré sme spomínali už v úvode. Rozžiaria pochmúrnu atmosféru v každom dome.

Škorica pre sexuálnu energiu

Je korením, ktoré sa používa v pečení a varení a všestranným liekom. Má výraznú arómu, ktorá ozvláštni všetky chute. Obsahuje éterické oleje, tanín, slizy, živice, cukry a škrob. Ak si zoženiete, alebo vytvoríte škoricový olej. Na vlastnom tele odskúšate zdravú a sexuálnu harmóniu. Okrem toho veľmi dobre podporuje systém reprodukcie a pomáha liečiť sexuálne záležitosti. Škorica rozptyľuje strach z odmietnutia, pomáha povzbudiť dušu a v mnohých prípadoch sa tiež používa ako silné afrodiziakum.
Nechajte sa prekvapiť pôsobením spomenutých prvkov a na vlastnej koži pocítite jemnosť a súlad týchto vôní.

Leave a Comment