Praktické tipy

Sezóna grilovačiek

Školské prázdniny tu máme o malú chvíľu. Už vám nič nebráni k tomu, aby ste sa vy a vaše detičky zišli pri rozžhavenom grile. Už máte plné zuby neustáleho dohliadania na jedálniček? Máte chuť si dopriať niečo extra prepečené a poriadne ugrilované? Tak neváhajte a naštartujte svoj zaprášený gril. On už čaká na to, kým ho rozžhavíte!

shutterstock_98494004

Čo dobrého si ugrilovať?

Váš sporák si možno poplače nasledujúce mesiace, avšak váš gril bude nadšený, že sa opäť rozbehol a bude vám môcť opäť pripraviť chutné šťavnaté mäsko. Nemusí to však byť len mäsko, môže to byť aj zeleninka, poprípade zemiaky. Mňam. Čo z toho by ste si ako prvé dali? Všetko naraz. Môžete! Váš gril to musí zvládnuť, veď už dlho oddychoval! Grilovať sa dá prakticky všetko čo vás napadne. Veď počuli ste o tom, že grilovať sa môže všetko čo vám neutečie? Padol vám pohľad na vášho pobehujúceho psíka, ktorému zavoňala vôňa grilovaného mäsa? Na to zabudnite! Psík sa grilovať nedá! Avšak vaša sliepka v kuríne by nebola zlá. Tá si však ešte počká na budúce grilovanie. Kuracie mäsko s grilovanými zemiakmi je to najlepšie čo môže byť. Či vy máte radšej grilovaného lososa alebo pstruha? Aj to môže byť. Ugrilujte si všetko čo vám chladnička dá. Vy a vaše detičky si určite mlsnete.

Radosť a pekné počasie

Na grilovanie by ste si mali so sebou vziať aj pekné počasie. Pekné počasie je zárukou toho, že vám grilovanie bude prinášať radosť. Veď si predstavte grilovanie počas silnej búrky? Hromy, blesky, silný vietor a dážď sa nekamarátia s grilovaním! Pohodlné sedenie by už nebolo pohodlným sedením, gril by vyhasol a namiesto prepečeného jedla by ste mali premočené jedlo! Nereálne! Na to treba slniečko a vysoké teploty a hneď vám bude hej! Decká sa vybláznia na záhradke, zatiaľ kým bude gril spokojne pripravovať jedlo pre nich a aj pre vás.

Do grilovania! Sezóna začína!

Leave a Comment