Praktické tipy

Ako sa stať lepším, znesiteľnejším človekom

Každý z nás má určité povahové črty, ktoré či chceme, alebo nie, dostávame do vienka. Ak ale cítite, že sa nesprávate k okoliu najlepšie alebo vás na to niekto upozornil a chcete sa stať lepším znesiteľnejším človekom, skúste si prečítať pár riadkov, ktoré vám ozrejmia ako sa stať lepším príjemným človekom, ktorý bude priťahovať samú pozitívnu energiu (a pozitívnych ľudí).

shutterstock_97353878

Nepretvarujte sa

Aby vás mali ľudia radi, snažte sa byť sami sebou. Pretvárka ešte nikdy nikomu nepomohla stať sa lepším človekom. Skúste hovoriť vlastné názory a neprispôsobujte sa ľuďom v okolí. Tým, že budete sami sebou, vás ľudia budú vás radšej ako keby sa neustále pretvarujete. Ľudia pretvárku vycítia a verte,či nie, dajú vám jasne najavo, že vás nemajú radi. Na druhej strane si ale treba uvedomiť, že nikdy nedocielite to, aby vás mal každý rád. vždy sa nájde niekto, komu sa nebude pozdávať vaše správanie. Snažte sa preto netrápiť, pretože keby sa máte zaoberať každým, zbláznite sa.

Zaujímajte sa o okolie

Väčšina z nás je takpovediac sebec – tým, že nedávame  komunikačnému partnerovi šancu vyjadriť sa. Nehovorte len o sebe a snažte sa viac zaujímať aj o iných. Pýtajte sa na ich záujmy, na ich príhody. nehovorte len o sebe. Tým, že budete stále len JA, JA a ešte raz ja, ľudia sa vám budú vyhýbať. Znesiteľnejším sa stanete len vtedy, ak sa budete pýtať a zaujímať o tých, s ktorými komunikujete.

Pomáhajte druhým

Nie vždy sa dá každému pomôcť, ale aj snaha sa cení. Ak niekto z vášho blízkeho okolia potrebuje akúkoľvek pomoc, snažte sa mu pomôcť. Len samotná prítomnosť podpora pomôžu. Ak budete robiť dobré skutky, ľudia si vás zafixujú ako dobrého ochotného človeka.

Leave a Comment