Praktické tipy

S dobrým poľovníckym nožom bude každý chlap skutočným mužom

Každá jedna záľuba a hobby, ktorá sa robí na profesionálnej úrovni si vyžaduje svoje špecifické a kvalitné vybavenie. Inak tomu nie je ani v prípade poľovníctva, ktoré sa dnes už viac menej stáva čisto len zábavou. Čím viac špeciálna, tým je výber komplikovanejší. To ale neplatí v našom prípade, pretože my vieme, kde sa nachádzajú všetky a len tie najlepšie poľovnícke potreby pre každého lovca. Ak k nim patríte aj vy, čítajte ďalej, pretože za krátky čas získate množstvo užitočných informácií

Ten musíte mať

Určite ste už počuli o tom, že správny chlap by mal mať po ruke vždy kvalitný nožík. Bez ohľadu na jeho všestranné a podotýkame rozumné využívanie, si ho ale musíte vedieť vybrať, pretože ísť do prostredia, ktoré je svojím charakterom a vlastnosťami dosť náročné, bez dobrej výbavy, nie je rozumná voľba.

Preto pri najbližšej kúpe profesionálneho poľovníckeho noža, zvážte niekoľko dôležitých funkcií.

  • rozhodujte sa podľa účelu použitia;
  • budete ho držať v ruke, preto sa pozrite na spracovanie rukoväte;
  • dôležité sú aj vlastnosti čepele – dĺžka, ohyb a ostrosť;

Kvalitnou topánkou nič nepokazíte

Aby ste neprišli pri používaní poľovníckych nožov k úrazu a mali v tomto špecifickom teréne všetko pod kontrolou, kúpte si poľovnícku obuv Meindl. Výborne sa nosia, pretože na nohe sedia naozaj dobre a pohodlne. Sú pevné, čo je pre výlet v týchto podmienkach naozaj dôležité. Ako bonus využijete aj ich estetickú stránku a povrchové spracovanie, vďaka ktorému si ich pokojne môžete obuť aj na prechádzku do mesta.

To najlepšie zo širokého sortimentu

Ak by sme sa ešte vrátili na moment k nožom, ideálny je skladací. Spravidla sa používa na lov v úzkom rozsahu činností. Napriek tomu, že je vo väčšine prípadov malý a pohodlný, v ničom vás nebude obmedzovať a kedykoľvek vám veľmi dobre poslúži.

Rovnako tak aj kvalitná optika v podobe moderného svietidla Olight. Tieto doplnky zasa podobne ako obuv a spomínané nože, tvoria v poľovníckom svete špičku toho najlepšieho z celého sortimentu.

Ak to všetko chcete mať aj vy, neváhajte zavítať na internet a vybrať si potrebné veci jednoducho a rýchlo. Sezóna sa čoskoro začne, tak sa na ňu dobre pripravte.

Leave a Comment