Úspech a podnikanie

Príčinu zníženia produktivity hľadajte vo virtuálnom svete

Aj vy v poslednej pociťujete únavu, stres a neznesiteľné bolesti hlavy? Keď prídete do práce, máte pocit, že váš výkon nie je taký, aký by ste si predstavovali a neviete nájsť príčinu vášho vyčerpania? Možno budete prekvapení, ale príčinou vášho vyčerpania a zníženia produktivity môže byť práve virtuálny svet.

Hneď ráno po prebudení ako prvé zapíname internet a pozeráme emailové schránky a sociálne siete. Neraňajkujeme a namiesto toho, aby sme si vychutnali rannú pohodu, vystavujeme sa vplyvu sociálnych sietí a celkovo virtuálneho sveta. Smutné je, že v poslednom období vplyvu virtuálneho sveta podliehajú aj čoraz mladší ľudia, dokonca aj deti. Rodičia v úmysle aspoň na chvíľu zbaviť sa zodpovednosti za malé dieťa robia jednu chybu za druhou. Ak dáte malému dieťaťu do rúk tablet alebo mobil a ukážete im, ako sa používa, budete mať problém odnaučiť ho od toho a skôr, či neskôr, sa vaše dieťa stane na tom závislé. Vráťme sa ale späť k zníženiu produktivity v práci.

Po príchode do práce máme neodolateľnú chuť zapnúť si internet a pozrieť si správy od priateľov, nové príspevky, poprípade si skontrolovať, či tovar, ktorý ste si chceli objednať, má e-shop už na sklade. Zamyslite sa, je to dobré? Prestanete myslieť na prácu a jediné, čo vás zaujíma, je to, čo vôbec, ale vôbec nesúvisí s prácou. Je ťažké si odvyknúť od internetu, od virtuálneho sveta. Napriek všetkým jeho nedostatkom má aj nejaké výhody, ktoré jednoducho nedokážeme prehliadnuť. Myslite však na to, že keď sa potrebujete sústrediť na prácu, nemôžete myslieť na sociálne siete, emailové schránky, celkovo na internet a virtuálny svet. Vaša produktivita prudko klesne a činnosti, ktoré by ste chceli a mali stihnúť, vám budú trvať omnoho dlhšie.

Skúste na začiatok na týždeň vypnúť internet. Choďte na výlet do prírody, vezmite si knižku, trávte čas s rodinou a rozprávajte sa. Uvidíte, že keď prídete do práce, podáte omnoho lepší výkon. Odporúčam z vlastnej skúsenosti.

Leave a Comment