Bývanie

Domáce rady na čistenie sprchového kúta a vane

Sprchový kút alebo vaňa nie je miesto, ktoré čistíme s nadšením. Nachádza sa tam aj množstvo vlasov, ktoré nám na pohľad neprídu veľmi príjemné. Držte sa týchto rád, ktoré vám zaručene pomôžu udržiavať tieto miesta čisté počas celého týždňa.

shutterstock_126826679

Nepoužívajte drahé chemikálie. Využite prísadu z kuchyne.

Už máte plné zuby drahých chemikálii, ktoré vám aj tak vaňu a sprchový kút nevyčistia tak, ako by mali? Vyhnite sa im. Zahoďte všetky do koša a siahnite po starom dobrom octe. Skvelý ocot sa dá využiť nielen v kuchyni na prípravu jedál, ale aj v kúpeľni na čistenie vane alebo sprchového kúta. Ocot zrieďte s vodou a následne ho aplikujte cez rozprašovač. Handričkou prejdite postihnuté miesta. Uvidíte, že škvrny začnú miznúť.

Pozor na plesne!

Dávajte si pozor na plesne. Vo vlhkých miestach nad vaňou alebo pri sprchovom kúte sa môžu v dôsledku veľkej vlhkosti objavovať plesne. Ak je váš záves dlhší, skúste ho skrátiť. Skúste sa vyšantiť a spravte si z neho štýlový záves. Ak ste si všimli na závese pleseň, skúste ho namočiť do vody do soľou. Vďaka tomuto sa nebudete musieť so svojim závesom musieť rozlúčiť.

Ak chcete, aby váš sprchový kút a vaňa ostali čo najdlhšie ako nové, skúste si kúpiť dobrú stierku, s ktorou odstránite nadbytočnú vodu. Vyhnete sa tým vodnému kameňu a plesniam. Na škodu nebude aj používanie kyseliny citrónovej, ktoré vie nahradiť chemikálie.

Leave a Comment