Komerčné články

 Polohovateľné sedačky – ideálne pre váš relax.

Pohodlie vo vlastnej obývačke oceníme vždy, keď potrebujeme zrelaxovať po namáhavom dni. Už ste uvažovali o sedačke s poľohovateľnými časťami? V ponuke firiem zaoberajúcich sa predajom sedačiek a kresiel je mnoho prevedení, tvarov  a typov. Vždy posudzujeme výber podľa svojich možností (finančných), alebo sme obmedzení priestorom. Veľmi dôležitým aspektom je tiež dizajn – snažíme sa zladiť tento významný prvok našich príbytkov s ostanými časťami nábytku.

Kritérium  pohodlia však niekedy odsunieme až na ďalšie miesto v poradí. Sedačky s polohovateľnými časťami pre lepší komfort sedenia a relaxu  sú ideálne riešenie pre tých, ktorým záleží na pohodlnom sedení a chcú si polohu sedu prispôsobiť k svojej postave. Takíto ľudia si na prvé miesto zvolia pohodlie sedacej súpravy.

Ak patríte k tejto skupine ľudí, určite hľadajte sedačky s polohovaním.  Vyrábajú sa predovšetkým v prevedení ako rohové sedačky alebo ako 3-2-1 sedačky. Polohovanie môže byť buď mechanické alebo elektronické. Pri elektronickom prevedení, niektorí výrobcovia umožnia rozhodnúť sa pri objednávke, koľko elektronických pohonov chete mať. Konfigurácia môže byť nasledovná – 1 miestne sedačky (kreslá) – 1pohon, 2 miestne sedačky – maximálne 2 pohony (alebo 1pohon), 3 miestne sedačky – len maximálne 2  pohony (alebo 1pohon). Z uvedeného vysvetlenia vyplýva, že elektrický pohon môže byť len na kraji sedačky. Nemôže byť umiestnený v strede.

Tento typ s polohovaním umožňuje polohovanie chrbtovej časti a pre maximálny pocit uvoľnenia v nejednom prípade umožňuje aj – vysúvaciu podperu pre nohy. Dokonalosť sedenia je dovŕšená ergonomickým tvarovaním chrbtovej časti (nebýva na každom type sedačky).

Benefit takéhoto sedenia si každý uvedomí až pri reálnom vyskúšaní. Preto je najlepší spôsob ako sa o tom presvedčiť  na vlastenj koži, vyhľadať predajcu s týmto druhom sedačiek. Pocit a rozdiel medzi klasickou sedačkou a tou s polohovaním sedu je zásadný. Z tohto dôvodu je kreslo s nastaviteľnou polohou – ideálne pre váš relax.

 

Leave a Comment