Bývanie Praktické tipy

Nepozvaní návštevníci

Občas sa stáva, že sa vám do domu dostanú nepozvaní návštevníci, ktorých by ste najradšej vykopli hneď za dvere. Lenže oni, špekulanti, si vždy nájdu miesto, kadiaľ prejsť do vášho obydlia! O kom to hovoríme? Predsa o mravcoch, ktorým nestačí veľké mravenisko. Brúsia si zúbky aj na váš dom. Je len na vás, či ich pozvete na večeru alebo ich odprevadíte hneď domov.

shutterstock_159134177

Čo ich k vám láka?

Nedávno ste si kúpili od svojho kamaráta – včelára čerstvý domáci medík. Vaše deti sa oblizujú od ucha k uchu a najradšej by ho zjedli hneď na posedenie. Čo by ste však potom mali cez zimu do horúceho bylinkového čajíka? Nič, tak práve preto si dávajte pozor, aby ho vaši špunti nezjedli za jeden večer.

Toho sa neobávate? Obávate sa iných papkáčov, ktorí by ho dokázali zjesť oveľa rýchlejšie? Ak máte na mysli skupinku mravcov, ktorá vás pravidelne navštevujte, tak sú vaše obavy na správnom mieste! Oni by to dokázali zbaštiť oveľa rýchlejšie ako vaše deti! Po tom mede by sa len tak zaprášilo!

Už nevládzete s nimi bojovať? Či už spomínaný med, cukor alebo múka! Všetko im chutí a vy si stále neviete rady s nimi? Vaše upozornenia a vyhrážky im stačiť nebudú. Títo návštevníci sa dokážu zabývať všade. Či už v tmavom kútiku alebo dokonca aj v nábytku! Ako je to možné? Prečo neostatnú bývať vo svojich mraveniskách? Nuž, doma máte lákavé dobroty, za ktorými sa im oplatí cestovať a zabývať sa na inom mieste. Aj keď vás boj s mravcami vyčerpáva, je na čase im zasadiť tvrdú ranu. Na rad prídu chemikálie.

Krieda ako zbraň proti mravcom

Keď už nič nepomáha tak na rad prichádzajú chemické prostriedky, ktoré sú zamerané na boj proti škodcom. Chcete radu, čo vám pomôže zvíťaziť nad týmito drobnými škodcami? Skúste kriedy zamerané priamo na lezúci hmyz a na mravcov. Biela línia nakreslená pred prahom vášho obydlia nepustí týchto nezvaných návštevníkov maškrtiť si na vašich potravinách. Biela krieda slúži ako bariéra. Nevpustí ich k vám a ak sa niektorí odvážlivci rozhodnú prejsť cez bielu čiaru, nemajú najmenšiu šancu! Po pár minútach začnú hynúť.

Držíme vám palce v boji proti mravcom! Dúfame, že vás už nikdy neprídu navštíviť k vám domov.

Leave a Comment