Praktické tipy

Leto sa končí. Rozlúčte sa s ním štýlovo

To, čoho sme sa všetci obávali a naivne dúfali, že sa tentokrát nestane, prichádza – končí sa leto. Ak aj vy máte toto ročné obdobie najradšej zo všetkých, mali by ste sa s ním rozlúčiť naozaj štýlovo. Tu je 10 tipov na posledné zbohom (pre tento rok), ktoré ocení nielen leto, ale aj vy.

1. Grilovačka

Rozpáľte gril, namarinádujte mäso, dajte chladiť pivo či víno a spoločne si s priateľmi užite posledné lúče slnka, ktoré ešte nie je zubaté.

2. Futbalový zápas

Môžete mať názor na slovenský futbal aký chcete, ale bola by škoda, neužiť si posledné teplé večery na štadióne pri klobáse a príjemnej atmosfére. Síce liga bude pokračovať aj na jeseň, ale predsa len je príjemnejšie pozerať futbal v mikine ako v zimnej bunde.

shutterstock_15511285

3. Choďte sa prejsť k rybníku

Nemusí to byť iba rybník, môže to byť aj rieka, priehrada či potok. Jednoducho – užite si posledné teplé dni príjemnou prechádzkou pri vode. Pretože, keď začne fúkať jesenný vietor, príde to o svoje čaro.

4. Urobte si piknik

Zoberte si deku, ideálne z jednej strany nepremokavú, kôš so sendvičmi, jahodami, hroznom, vínom a oddýchnite si piknikovaním.

5. Dajte si miešaný drink na terase

Vďaka letným terasám ožíva celé mesto, ktoré začne pulzovať. Vychutnajte si jeden rozlúčkový drink na terase. Alebo aj pivo.

6. Čítajte si knihu na balkóne

Využite príjemné slnko na to, aby ste sa miesto potenia pri vešaní bielizne začítali do zaujímavej knihy. Pokojne aj mrazivej severskej detektívky.

7. Chillujte v hojdacej sieti

Máte záhradu? Máte v nej stromy? Máte hojdaciu sieť? Ak ste odpovedali trikrát áno, potom máte o program na lenivé poobedie postarané.

8. Sledujte hviezdy

Opustite civilizáciu a hlavne mestský svetelný smog, urobte si oheň, opečte slaninu, zjedzte a pozerajte sa na nočnú oblohu. Pokojne to spojte s kempovaním.

9. Užite si hudobný festival

Síce tie najväčšie hudobné festivaly v našich končinách ako Pohoda, Colours of Ostrava či Grape sú za nami, určite ešte narazíte na nejaký menší festival, kde si užijete poriadnu dávku kvalitnej hudby.

10. Vyrazte na zmrzlinu

Čo by to bolo za rozlúčku s letom, keby ste si nedali túto guľatú radosť v kornútku. Urobte symbolickú bodku za letom chutným štýlom.

Leave a Comment