Zdravie

Jednodňová chirurgia – rýchlo, efektívne, kvalitne

Chirurgia

Že zdravie je to najcennejšie čo máme si často uvedomíme až vtedy, keď oň prichádzame. Len si predstavte, ako vám aj obyčajná chrípka či nachladnutie dokáže rozhádzať váš zabehnutý denný rytmus. Zdravie je skutočne nedoceniteľnou komoditou a mali by sme oň dbať. Veď žijeme len raz.

Chirurgia

Chirurgia

Nemocnica nie je práve ideálnym miestom na trávenie voľného času. V živote však nastanú chvíle, kedy sa jej návšteve vyhnúť jednoducho nedá. Z hľadiska psychiky a celkovej pohody je pre pacienta ideálne, ak nutné vyšetrenia či zákroky prebehnú v čo najprívetivejšej atmosfére, rýchlo a pritom odborne. Jednodňová chirurgia takéto ideálne riešenia ponúka.

Moderné, minimálne invazívne metódy

To, čo bolo kedysi v zdravotníctve sci-fi, je dnes plnohodnotnou súčasťou zákrokov jednodňovej chirurgie. Endoskopická diagnostická metóda sa používa pri zrakových vyšetreniach telových dutín a operáciách ako vyberanie nosohltanovej mandle, pri úprave nosovej priehradky alebo pri liečení chronického zápalu prínosových dutín. Toto vyšetrenie, pri ktorom sa do tela zavádza špeciálna kamera, je mimoriadne účinné a minimálne invazívne. Chirurgia hlavy a krku rieši aj iné kozmetické či funkčné vady ako odstávajúce ušnice, operácie viečok, stredného ucha alebo úpravu mäkkého podnebia u pacientov s apnoeickými pauzami a chrápaním.

Nožnice

Nožnice

Vyrieši aj chorobu úradníkov

Možno ste už počuli o syndróme karpálneho kanála. Postihuje častejšie ženy ako mužov a je spôsobený stereotypnou záťažou ruky, často spojenou s prácou na počítači a s myšou. Prejavuje sa tŕpnutím prstov a narušením jemnej motoriky ruky, je preto pomerne obmedzujúcim faktorom v živote človeka. Od tejto a iných ťažkostí horných končatín vám dopomôže jednodňová chirurgia ruky.

Kde sa môžete objednať?

Centrum Kramáre je klinika jednodňovej chirurgie, ktorá ponúka prvotriednu starostlivosť pri vyšetreniach a operáciách ruky, urologických zákrokoch, estetickej a plastickej chirurgii a chirurgii hlavy a krku. Hospitalizácia na klinike pod dohľadom odborne zdatného personálu nepresiahne hranicu 24 hodín a pacient sa tak už zakrátko po operácii môže vrátiť do domáceho liečenia a následne plnohodnotne aj do životného a pracovného kolobehu.

Leave a Comment