Cestovanie

Hotel Riverside – recenzia tradičného ubytovania v Nízkych Tatrách

Tatry patria každoročne k najviac vyhľadávaným cieľom turistickej sezóny. Nie len Vysoké, ale aj Nízke. A práve tu, v Demänovskej doline, sa nachádza príjemný Hotel Riverside, ktorého služby môžete využiť. Nám sa v ňom aj v okolí neskutočne páčilo.

Príjemná poloha, dobré vybavenie, ochotný personál

Hotel Riverside sa nachádza v krásnom prostredí Demänovskej doliny, blízko lyžiarskeho strediska Jasná. Z hotela je možné počuť ukľudňujúci žblnkot rieky Demänovky, ktorá preteká len niekoľko metrov od hotelu. V ňom vás privíta príjemný personál, ktorý je vždy ochotný vyhovieť vašim požiadavkám. Izba bola síce skromná, ale vkusne zariadená a čistá, bezdrôtové pripojenie k internetu bolo samozrejmosťou. Príjemné pocity sme mali aj z novej a modernej kúpeľne. Vybavenie izby zahŕňalo TV, minichladničku, rýchlovarnú kanvicu a fén, ktorý ocenia najmä ženy.

Okolitá príroda vás bude lákať

V televízii nájdete mnoho slovenských a českých kanálov, ktoré však pri pobyte využijete pravdepodobne len minimálne, pretože krásy prírody na okolí vás nenechajú sedieť na izbe. Necelých 15 minút od hotela sa nachádza Demänovská ľadová jaskyňa, ktorá vás očarí svojou krásou a cez letné mesiace príjemne schladí.  Prechádzkou popri rieke Demänovke sa zasa dostanete do Demänovskej jaskyne slobody, ktorá svojou krásou za svojou „sestrou“ vôbec nezaostáva. Ak Vás láka vysokohorská turistika, máte v tomto prípade na výber viac možností. Na majestátny Chopok, dominantu Demänosvkej doliny, sa môžete vybrať peši alebo lanovkou priamo z centra Jasnej.

Reštaurácia ponúka výborné jedlá

K hotelu patrí aj neďaleko stojaca reštaurácia. Vyzdvihnúť musíme výborné jedlo, ktoré môžeme naozaj len a len pochváliť. Menší výber pri řanajkách nepovažujeme za veľkým problém. Detí poteší detský kútik priamo v reštaurácií a taktiež na terase reštaurácie. Pre hostí hotela je výhodou, že majú v reštaurácií zaujímavú zľavu na jedlo a nápoje.

K dokonalosti chýba už len klimatizácia a wellness

Jediné, čo by sme mohli ubytovaniu vytknúť, bola chýbajúca klimatizácia, ktorá by najmä v lete určite potešila. Taktiež wellness centrum s vírivkou, bazénom či masážami by po lyžovačke alebo turistike padlo vhod. Komu by však wellness veľmi chýbalo, môže navštíviť necelých 13 km vzdialený aquapark Tatralandia, kde si milovníci vody určite prídu na svoje.

www.riverside.sk

 

Oceňujeme:

+parkovanie

+ jedlo

+vkusne zariadený interiér

+ochotný personál

+krásne prostredie

+vybavenie pre deti na hranie

+možnosť grilovania

+čistota a poriadok

+pripojenie wifi, TV

+moderná a novo zariadená kúpeľňa

Mínusy:

-chýbajúce wellness a klimatizácia

-vzdialenosť do centra jasnej

-väčší výber jedál pri raňajkách

Leave a Comment