Auto-moto Komerčné články Praktické tipy

Funkčná stránka puklíc na auto je najpodstatnejšia

Pri výbere auta sa rozhodujeme najmä po technickej a motoristickej stránke. Je to základ spokojných a šťastných kilometrov, čo však ale úplne nestačí. Auto nás musí nadchnúť aj svojou výbavou a dizajnom. Práve puklice sú tým doplnkom, na ktorý najprv nazeráme po vizuálnej stránke. Jednoducho nás očaria alebo nie, zatúžime po nich alebo hľadáme ďalšie presvedčivé argumenty. Dnes máte šťastie, že sa vám takto priamo ponúkajú.

Ochraňujú a ozdobujú

To sú hlavné výhody všetkých kvalitných puklíc na auto. Už si spomínate, prečo ste sa vôbec začali zaujímať o puklice? Niekto by odpovedal, že ich v krásnom lesku videl na kamarátovom aute. Iní, že im záleží na trvácnosti tej najvyťaženejšej časti auta. A tou sú kolesá. Každý užívateľ auta predsa vie, ako ľahko možno kolesá a disky zašpiniť, poškriabať a ako úžasne sa na nich darí hrdzi. Je vôbec možné ich pred tým ochrániť? V modernej dobe je však možné všetko!

Hotovým zázrakom pre motoristov sa stali práve puklice na auto, ktoré nie sú len ozdobným prvkom. Montujú sa na disky a chránia pred všetkými nepriaznivými okolnosťami. A keďže tých je na cestách poriadne dosť, nad puklicami niet čo váhať.

Výber puklíc na auto má svoje zásady

A tým jednoducho porozumie každý užívateľ. Navyše ani ich montáž nie je taká náročná, aby to nezvládol v domácich podmienkach. Pri výbere rozhoduje predovšetkým model auta, no na trhu už sú aj univerzálne modely. Možno ste v tom až príliš precízni a vyberáte striktne. V takom prípade puklice seat nebudú žiadnou náhodou, ale inováciou pre vášho tátoša. Puklice vám ale nikdy „nesadnú“, keď sa nebudete zaujímať, akej veľkosti ich potrebujete. Dôležitý je údaj na pneumatikách za písmenom R. Uvádza sa tam 15, 16 alebo celkom iné označenie? To vypovedá o vhodnej veľkosti pre puklicu.

Puklica optimálne veľká a podľa modelu auta ešte nie je zárukou úspechu. Na cesty potrebujete aj poriadne trvácnu. To dnes zabezpečujú napr. puklice z poriadne kvalitného ABS plastu, no ak si vyberiete celoročný model, prihliadajte aj na ich tepelné kvality a odolnosť voči podnebným zmenám. Krivú a neposednú? No kto už by zatúžil po takej puklici?!

Zdroj obrázku: GreenMiles / Shutterstock.com

Leave a Comment