Cestovanie

Čo si vziať so sebou na zimnú turistiku

Milovníci zimy si tento rok prišli na svoje. Zima sa tentokrát ukázala v plnej paráde nielen vo Vysokých Tatrách, ako tomu bolo pominulé roky, ale aj v nižších polohách a dokonca aj v Bratislave. Ak máte na pláne ešte predtým, ako sa zima skončí, ísť do hôr na zimnú turistiku, mali by ste si dať záležať na tom, či si zbalíte do batožiny a čomu sa práve naopak vyhnete.

Termoprádlo

Aby ste počas turistiky neochoreli a vychutnali si ju plnými dúškami, povinnosťou pred vás bude vziať si na seba hlavne termoprádlo. Termoprádlo ma za úlohu udržať optimálnu teplotu tela a zabrániť tak prechladnutiu. Investícia do termoprádla nevýjde navnivoč, to sa nemusíte obávať.

Hrubý sveter

Milovníkom svetrov nebude robiť problém vziať si ho aj na dovolenku do hôr. Práve v tomto zimnom období určite oceníte sveter-rolák, ktorý nielenže ochráni telo do pol pása, ale aj váš krk. Hrubý sveter, respektíve rolák dávajte vždy na termoprádlo.

Nepremokavá outdoorová bunda

Na termoprádlo a hrubý sveter, rolák alebo tričko si dávajte vždy zimnú outdoorovú bundu. Nezabúdajte, že lyžiarske bundy sú o čosi kratšie, ako tie určené na turistiku. Ak ste preto háklivý na prechladnutie krížových partií, neodporúčame vám vyberať si krátke bundy. Ak ale takú doma máte, dávajte si pod ňu dlhšie svetre.

Šatka, šál, čiapka, termo ponožky, gamaše (štucne), hrubé rukavice

Okrem predchádzajúcich veci by ste si nemali zabudnúť aj tieto, ktoré sme vám vypísali. Zima je vrtkavá. Počasie sa môže zmeniť v bársakom momente, preto je dobré byť pripravený na všetko a mať niektoré veci pre istotu aj v zálohe.

Leave a Comment