Cestovanie

Čo nesmie chýbať v cestovnej taške?

Aj keď leto je už v plnom prúde, vy ste ešte stále neboli na dovolenke. Ako to je možné? Chystáte sa tento stav zmeniť? Obzeráte sa po nejakom last minute za výhodnú cenu? Last minute dovolenka je teraz pre vás jediné možné riešenie ako sa dostať k moru. Musíte však počítať s tým, že sa budete musieť zbaliť zo dňa na deň. Čo všetko si bude treba zbaliť? My vám poradíme s tým, čo si máte vopred pripraviť, aby ste sa potom na poslednú chvíľu nenaháňali ako splašení. Čo teda nesmie chýbať vo vašej cestovnej taške?

Vyhadzujete zo skrine vaše veľké cestovné tašky? Zdá sa vám, že vám tieto obrovské tašky a kufre nebudú stačiť na vašu batožinu? Nerobte si z toho ťažkú hlavu, pravdepodobne si beriete veľa zbytočností, ktoré na dovolenke vôbec nevyužijete, len máte pocit, že vám nesmú chýbať. Veď čo ak by náhodou?

Ako prvé by ste si nemali zabudnúť doklady.

shutterstock_268210403

Doklady, ktoré nesmiete zabudnúť pri cestovaní

Pri cestovaní do zahraničia je povinnosťou nezabudnúť si doklady ako sú – občiansky preukaz, pas, kartička poistenca, európsky preukaz zdravotného poistenia. Samozrejmosťou je nezabudnúť si aj peniaze a platobnú kartu. Odkedy sme prijali euro sú Slováci oslobodení od vymieňania si peňazí pri cestovaní do krajín Európskej únie. Aspoň čosi, čo myslíte? Bez dokladov a bez peňazí by ste sa v zahraničí nepohli. Tak pozor na to! Odporúčame vám však peniaze a doklady si nepribaľovať k oblečeniu. Najlepšie bude, ak budete mať pri sebe príručnú taštičku, do ktorej pomestíte všetky doklady. Aby sa vám nestalo, že pri colnej kontrole budete musieť vyhádzať celú batožinu a oblečenie, len aby ste sa dostali k potrebným dokladom.

Redukcia oblečenia

Je pravdou, že ženy si berú omnoho viac batožiny ako muži. Pritom je to úplne zbytočné. Lenže žena musí mať na každú príležitosť na každý deň iný kúsok oblečenia. Dámy, uvedomte si, že celý váš šatník si na dovolenku nemôžete vziať, preto berte len to najnutnejšie. Pár kúskov tielok, nohavičiek, nohavíc, tričiek, nejaké šaty k tomu a samozrejme plavky. Nič viac netreba.

Akú kozmetiku nezabudnúť?

Nesmiete si zabudnúť najmä opaľovacie krémy a krémy po opaľovaní. Nikdy neviete aké intenzívne slnko môže byť v dovolenkovej oblasti, do ktorej sa chystáte práve vy. Hádam nechcete vyzerať ako rak! Popáleniny od slnka sú veľmi nepríjemné, preto by sme vám odporučili nezabudnúť si skvelá sprej Panthenol, ktorí schladí a upokojí prípadne vašu popálenú pokožku. Samozrejme si nezabudni pribaliť aj hydratačný telový krém, ktorý vašu vysušenú a podráždenú pokožku od soli príjemne upokojí.

Leave a Comment