Praktické tipy

Aký program zvoliť pre deti cez prázdniny?

Blížiace sa letné prázdniny zamestnávajú hlavy rodičov. Aký program zvoliť pre svoje deti práve vtedy, keď budú mať dva mesiace bez učenia?

shutterstock_15511285

Prázdniny u starých rodičov

Neodmysliteľne k prázdninám patria aj prázdniny u starých rodičov. Ak vaši rodičia žijú v dedinskom prostredí, určite pre ne pripravte týždeň – dva prázdniny u babky a dedka. Starý rodičia sa určite potešia, o tom niet pochýb a vy si samozrejme oddýchnete a doprajete si s partnerkou/ partnerom oddych.

Podniknite výlety

Akonáhle sa vám vyskytne viac voľných dní po sebe, vezmite svoje ratolesti za dobrodružstvami. Na Slovensku máme veľa prekrásnych pamiatok, hradov a zámkov, ktoré uchvátia aj pohľady vašich detí. Na mnohých hradoch pripravujú cez letné prázdniny aj program určený priamo pre deti. Rozžiarte očká vašich ratolestí a nenechajte ich sedieť doma pri televízore a pri počítači.

Výlety k vode

Okrem historických pamiatok vezmite svoje ratolesti aj do prírody. Krásne prírodné úkazy, na ktoré budú vládať kráčať aj vaši drobci, vám spríjemnia spoločne strávené chvíle. Do ruksaku si môžete  zobrať špekáčiky a opiecť si ich v prírode. Okrem pekných prírodných úkazov vás zaujmú aj vodné plochy, v ktorých sa môžete so svojimi ratolesťami blázniť. Buďte kreatívny rodičia a tvorte pestrý program pre svojich najmenších.

Detský tábor

Detský tábor je taktiež veľmi dobrou voľnou pri tvorbe programu na leto. Vaše dieťa nadviaže nové priateľstvá a naučí sa množstvo iných vecí. Socializácia vášmu dieťaťu určite neuškodí, o to sa nebojte. A sa ešte dá, skúste pre vašich najmenších rezervovať miesto v detskom tábore.

 

Leave a Comment