Praktické tipy

Ako využiť rukavice na hokej počas viacerých sezón

Hokej je šport, pri ktorom hráč využíva výstroj skladajúcu sa z naozaj mnohých častí. Každá z nich si vyžiada určitú finančnú investíciu, preto je veľmi dôležité starať sa o ňu tak, aby nám neslúžila len jednu sezónu, ale vydržala aj niekoľko rokov. Výnimkou nie sú ani rukavice na hokej. Prezradíme vám pár tipov a trikov, ktoré predĺžia ich životnosť a tým ušetria nemalú časť z vašich peňazí.

Ako sa starať o rukavice

V niektorých kruhoch, koluje rada ohľadom strihania penového chrániča nachádzajúca sa na chrbte ruky. Jeho strihanie býva odôvodnené údajným väčším pohodlím bez tejto peny, respektíve zlepšenia hygienickej stránky. Nejedná sa však o pravdu. Tento chránič môže prekážať najmä pri nových rukaviciach na hokej. Veľmi rýchlo sa však dá na tento minimálny diskomfort zvyknúť a po chvíli ju myseľ hráča prestane vnímať. Pod touto penou sa však nachádzajú ďalšie chrániče, ktoré pri kontakte s pokožkou môžu prekážať. Pena má vplyv aj na hygienické hľadisko, pretože zadržiava pot. Nutné je povedať, že rukavice na hokej je možné prať v domácich podmienkach. Vďaka praniu si tak zabezpečíme vyššiu odolnosť kože na rukaviciach a samozrejme zbavíme rukavice nečistôt.

Väčšina hráčov, či už profesionálnych alebo amatérskych, si hornú časť hokejky omotáva páskou. Takto si zabezpečia lepší kontakt s hokejkou a chránia sa pred nepríjemným vyšmyknutím hokejky z rukavíc, napríklad počas strely. Lep z tejto pásky sa zvykne ukladať na dlaňovej strane rukavíc. Na prvý pohľad triviálna rada, no najlepšie možno rukavice možno od lepidla ochrániť obyčajným detským púdrom. Púder sa skladá z malých čiastočiek, ktoré tento lep z pásky dokonale obalia a rukavice na hokej sa následne nebudú lepiť k hokejke.

Ak sa pýtate ako sa zbaviť nepríjemného zápachu z rukavíc na hokej, opäť najlepšie pomôže detský púder. Tento nepríjemný zápach má pôvod v množiacich sa baktériách, ktoré sa do rukavíc dostanú ich opakovaným prepotením. Po každom tréningu či zápase je preto dobré do rukavíc nasypať púder, neskôr ich otočiť otvorom nadol a prevyšujúci púder tak vysypať. Zamedzíme tak prípadnému vzniku exému a tento pomerne jednoduchý recept je rozšírený aj medzi hráčmi NHL.

Ani diera na rukavici nemusí znamenať problém. Pomôže vám hokejová páska, ktorú omotáte poškodené miesto najskôr nelepivou a potom lepivou časťou. Ak sa vám prederaví koža na dlaniach, postačí len vymeniť kožu, je to lacnejšie ako kúpa celkom nových rukavíc na hokej.

Kompletnú, kvalitnú hokejovú výstroj nájdete na https://www.hokejovekorcule.sk/.

Leave a Comment