Bývanie Komerčné články Praktické tipy

Ako vybrať ideálnu súpravu nábytku na terasu alebo záhradu?

Vďaka nábytku vaša záhrada získa šmrnc, a vaši známi aj rodina si budú môcť vychutnávať chvíle oddychu strávené na čerstvom vzduchu. Najlepšie vybraný nábytok úplne zmení možnosti využitia a vzhľad vášho priestoru. Aby ste vybrali správne projekty, je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov.

4 faktory, ktoré musíte zohľadniť pri kupovaní súpravy záhradného nábytku.

Terasa môže byť našou mestskou zelenou oázou, kde budeme radi tráviť lenivé popoludnia a slnečné víkendy – stačí len trochu úsilia na vytvorenie aranžmánu. Ako si mám doma zariadiť terasu? Aký nábytok na terasu si mám vybrať? A z čoho by mal byť vyrobený? Dnes mám pre vás niekoľko praktických rád.  Po prvé štýl kupovanej súpravy. Ak je vaša záhrada moderná, nebude do nej pasovať ozdobný nábytok v retro štýle. Správny vzhľad môže vytvoriť alebo prelomiť priestor, preto predtým, ako sa rozhodnete, pouvažujte o celkovom štýle, ktorý chcete dosiahnuť. Máte k dispozícii množstvo čerstvých štýlov v mnohých variantoch. Môžete si vyberať z mnohých farieb a odtieňov, tvarov, ozdôb a dekorácií. Bez ohľadu na to, či máte radi rustikálny či moderný štýl, svetlé alebo tmavé odtiene, vo VidaXL nájdete ideálnu súpravu nábytku, ktorá splní vaše požiadavky a očakávania.


Ďalším aspektom, ktorý je potrebné zohľadniť, je vykonávanie údržby a konzervácie nábytku. Musíte pouvažovať, či daná súprava nepotrebuje, potrebuje (a koľko) údržbu a konzerváciu. Hľadajte záhradný nábytok s nenáročnou údržbou, vďaka tomu môžete minimalizovať nevyhnutné investície do nových kusov. Napríklad pohovky môžu mať vonkajšie čalúnenie so sťahovateľnými poťahmi, ktoré sa dajú ľahko vhodiť do práčky a jednoducho vyprať.

Aký typ terasového nábytku si vybrať?


Vyberte správny materiál súpravy. Je to rovnako dôležité, ako predchádzajúce faktory. Vždy sa oplatí, keď pri výbere sada záhradného nábytku zohľadníte ekologickú stránku. Drevo je solídny materiál, avšak najprv skontrolujte jeho pôvod. Môžete si tiež kúpiť pohovku, kreslá či stoly s plastovým základom. Je to jeden z najlacnejších variantov. VidaXL tiež ponúka súpravy založené na kovových konštrukciách, ktoré sú rozhodne najtrvácnejším riešením.
Nakoniec sa postarajte o jednoliatu farebnosť. Farba je ďalším dôležitým aspektom sada záhradného nábytku a isto viete, koľko môže dať správna farba celému priestoru. Ak hľadáte spoľahlivé riešenie, vyberte neutrálne odtiene, ktoré neprestanú byť módne.

Leave a Comment