Móda a krása Praktické tipy Zdravie

Akné – postrach žien

Azda každá zo žien má s týmto postrachom skúsenosti. Či už sa s ním stretla v pubertálnom veku, alebo ju trápi na starobu. Neviete si rady s akné? Všemožne ste skúšali, aby zmizlo, len sa vám to nepodarilo? Dáme vám zopár rád ako bojovať a vyhrať nad akné.

shutterstock_118325482

Čo spôsobuje akné

Sezóna akné práve začína a vy sa s ním chcete popasovať? Počas leta trápi akné pokožku najviac a práve preto sa snažte tomu zabrániť. Viete o tom, že lupiny súvisia s tvorbou akné? Tieto vari úplne dva rozdielne problémy spolu úzko súvisia. Ako? Lupiny tiež súvisia s podráždením pokožky a tým následne zvýšenou tvorbou mazu. Z pokožky na hlave sa maz presúva až na pokožku na čelo, z ktorej sa potom dostáva na celé telo! Dobrá rada do života – snažte sa starať o pokožku na hlave! Ak sa o ňu budete starostlivo starať, nebudete mať prakticky žiadne akné.

Kde sa najčastejšie tvorí a ako sa proti nemu brániť?

U každej ženy to je na inom mieste, avšak je dôležité, aby ste sa zamerali na dôkladné čistenie kritických línii ako je napríklad pokožka na okraji vlasov alebo pozdĺž lícnej kosti. Všeobecne sa zamerajte na dôkladné čistenie najmä tváre, kde sa akné najčastejšie vyskytuje.

Pýtate sa čo použiť na to, aby si akné nesadlo na vašu pokožku? Skúste trebárs odvar z repíka. Čaj nechajte vychladnúť a potom jemne pretierajte vatovými tampónmi. Výsledok sa dostaví onedlho, len treba trpezlivosť. Nieže to vzdáte po chvíľke, pretože sa nedostavia výsledky. Ak vám však repík nevonia skúste trebárs uhorkovú masku. Buď si uhorky naukladáte na vyčistenú pleť, alebo si šťavou z uhoriek budete pretierať tvár. Dôležitým faktorom pri tvorbe akné je aj strava. Skúste zmeniť jedálniček, vynechajte čokolády a mastné jedlá. Doprajte si ľahko stráviteľné jedlá, jedzte veľa zeleniny a ovocia a uvidíte zmenu.

Ak chcete aby akné zmizlo, budete musieť niečo obetovať. Tak čo idete do toho?

Leave a Comment