Zdravie

Aké potraviny by ste mali jesť, aby ste sa vyhli chrípke?

Ani jeden z nás by sa tohtoročné zimné obdobie nechcel stretnúť s nepríjemnou chrípkou. Otázkou však je, ako by ste sa mali brániť tejto nepríjemnej chorobe, ktorá vás dokáže skoliť v priebehu niekoľkých hodín? Mali by ste jesť zdravé potraviny, ktoré vás nakopnú a ktoré zabránia chrípke, aby vás položila. Ktoré potraviny by ste mali ísť hneď v tomto momente nakúpiť?

shutterstock_121270552

Kapusta naša milovaná!

Už ako malé deti sme ohŕňali nosom nad vynikajúcou lahodnou a ešte k tomu domácou kapustou. Teraz? Teraz sa niektorí idú za ňou pozabíjať! Nie je nad to mať doma dobrú kyslú a doma tlačenú kapustu. Lahodný pocit! Pôžitok! Vedeli ste o tom, že tento čarovný pokrm dokáže odraziť od vášho tela nepríjemnú chrípku? Jedzte ju preventívne počas jesene a zimy a uvidíte, že chrípka sa pri vás vôbec nezastaví. Zintenzívnite jedenie kapusty na 110% a uvidíte, že váš organizmus neostane ani na minútu oslabený! Vianoce tu máme za rohom. Prečo si už teraz nedoprajete chutný pokrm z kapusty a nenakopnete vašu imunitu?

Citrón nielen do čaju

Ďalšou potravinou, ktorá dokáže bojovať s nepríjemnou chrípkou, je citrón. Väčšina z vás si predstaví citrón vytlačený v čaji. Nemusíte ho dávať len do čaju. Čo keby ste si ho dôkladne vyčistili a pustili sa do neho ako do jabĺčka? Vedeli ste o tom, že najviac vitamínov ktoré dokážu bojovať s chrípkou, je práve v šupke citróna? Nenechajte sa pripraviť o zdroj vitamínov. Dôkladne si vyčistite šupku citróna a pochutnávajte si na ňom. Samozrejme, že si ho pokrájajte! Po pravidelnej konzumácii tohto ovocia sa vám chrípka vyhne o niekoľko kilometrov. A to predsa chcete! Vo vianočnom období si ho doprajte na štedrovečernej rybe. Citrónom pokvapkaná ryba je hotová špecialita!

Leave a Comment