Komerčné články

Aj doma môžete mať svoju malú kanceláriu

Určite sa vám veľa krát stalo, že ste potrebovali náhle vytlačiť určitý text. Do školy, žiadosť na úrad, dokument pre osobné potreby. Aj keď ide doba neustále dopredu, predsa sa nájde domácnosť, ktorá si nemôže takýto „luxus“ dovoliť. Na trhu je však veľké množstvo tlačiarní, ktoré fungujú na základe lacných tonerov. Ak nemáte dostatok informácií a potrebujete poradiť, možno vám nasledujúce riadky túto tému aspoň o niečo viac priblížia.

Informácie na začiatok
V prvom rade si musíte premyslieť, koľko strán a prípadných dokumentov budete mesačne tlačiť a v akej kvalite ich chcete. To vám následne pomôže sa jednoduchšie rozhodnúť medzi atramentovou a laserovou tlačiarňou. Ak potrebujete tlačiť tisíce strán hotových dokumentov v špičkovej kvalite, výhodnejšia je asi laserová. Ak ju potrebujete skôr na tlačenie konceptov nižšej kvality alebo len menšieho počtu dokumentov, oplatí sa zrejme viac atramentová. Atrament do tlačiarne je lacnejší a tonery, ktoré sa ním plnia má väčšina obchodov.

plochu bez diskrétnych farebných bodov (pixelov), ktoré pri laserovej tlači môžu byť zachované. Je to vďaka ľahšiemu zlievaniu atramentovej farby na papieri.Atramentová tlač je veľmi ekonomická pri tlači veľkého množstva textových konceptov a pracovných textov, ktoré nemusia mať vysokú kvalitu. Ak je však množstvo tlačených dokumentov veľmi vysoké, tlač sa stáva príliš drahá.

Laserová tlačiareň je z pohľadu prvého nákupu vždy oveľa drahšia, ale v konečnom dôsledku ušetríte na nákladoch tlače počas jej prevádzky. Tiež sa tu preferuje vysoká rýchlosť tlače s rovnakou výstupnou kvalitou. Do týchto tlačiarní sa však odporúča používať kvalitnejší kancelársky papier, pre zabezpečenie trvanlivosti posuvného mechanizmu.

Atramentové tlačiarne tvorili v minulosti viac ako 53 % všetkých predaných tlačiarní na Slovensku,. Druhé najpopulárnejšie sú čiernobiele laserové tlačiarne (23 %), nasledujú multifunkčné zariadenia (16 %) umožňujúce okrem tlače napríklad aj skenovať – ich predaj rástol zďaleka najrýchlejšie.

Ak sa budeme rozprávať o značkách, jednoznačne dominuje HP so 62-percentným podielom na slovenskom trhu, teda ak si vyberiete tlačiareň, do ktorej budete kupovať tonery HP, zaradíte sa medzi popredných užívateľov, ktorí využívajú najlepšiu kvalitu na základe overených skúseností.

Leave a Comment