Praktické tipy

5 spôsobov, ako môžete ušetriť pri nakupovaní

Nikto z nás nie je rád, keď má vysoké výdavky a jeho rozpočet tak trpí. Čo je však ešte horšie, málo z nás je ochotných preto niečo urobiť. Ak ste dospeli do takej situácie, že chcete šetriť pri nakupovaní, týchto 5 tipov vám s tým pomôže.

 1. Nenakupujte podľa značky

  Nie vždy je dobré nakupovať iba svetoznáme značky. Prečo? Pretože v ich cene sa prejavia aj náklady na marketing a reklamu a takmer vždy si priplatíte za toto ako za kvalitu. Vidieť to napríklad v Lidli, kde nenájdete svetoznáme značky, ale ich kvalita je nielen rovnaká, ale aj často vyššia ako pri známych značkách. Preto skúste nakupovať výrobky podľa kvality a nie podľa značky.shutterstock_129949730

 2. Zoberte si na pomoc zoznam

  Keď idete nakupovať bez zoznamu, tak pobeháte po celom obchode a pristavíte sa pri každom druhom regáli a aj kvôli tomuto často kúpite veci, ktoré vôbec nepotrebujete. Pripravte si doma zoznam toho, čo potrebujete nakúpiť a vďaka nemu kúpite len to, čo skutočne potrebujete. Pretože tento zoznam vám vymedzí hranice, ktoré sa vám nebude chcieť prekročiť.

 3. Plánujte, čo budete variť

  Ak viete, čo budete variť, nakúpite iba to, čo skutočne potrebujete. Ak neviete, čo budete variť, nakúpite plný vozík a poviete si, že doma z toho niečo vymyslíte. Takto však kúpite mnoho potravín, ktoré nestihnete využiť.

 4. Pripravte sa na hlad

  Keď sme hladný, ideme do prvého automatu, fast foodu či reštaurácie a zaplatíme oveľa viac, ako keby sme mali jedlo so sebou. Preto sa pripravte na to, že budete hladný a noste so sepou musli tyčinku alebo kúsok čokolády.

 5. Nebojte sa opýtať na lepšiu cenu

  V potravinách by ste s týmto neuspeli, no pri nakupovaní služieb – paušál, internetové pripojenie, vedenie bankového účtu – pýtajte sa a žiadajte od vášho poskytovateľa výhodnejšie ceny, pretože ste verný zákazník. Pomôže vám to ušetriť.

Leave a Comment