Zdravie

3 veci, ktoré spravte skôr, než vkročíte do posilňovne

Absolvovať kvalitný tréning zakaždým, ako vojdete do posilňovne? To nie je vôbec také samozrejmé, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Čo by ste si mali uvedomiť skôr, ako začnete dvíhať železo?

shutterstock_268263560

Čo a ako cvičiť

Idete do posilňovne, alebo idete cielene makať na svojom starom novom tele, pravom bicepse, ľavom kvadricepse a oboch hamstringoch? Touto otázkou sledujeme jedinú vec a tou je cieľ. A samozrejme prostriedky, ako sa k nemu dopracovať. To znamená tréningový plán, nech v tom fitku nechodíte len tak bez duše a neberiete len posilňovacie stroje, ktoré sú zrovna voľné. Na zoznámenie s prostredím je aj takéto potulovanie fajn. Lepšie ako nič. Ale dlhodobé výsledky od takéhoto prístupu nečakajte.

Ste oddýchnutí?

Menej niekedy býva viac. Ak sa cítite unavení, znechutení, prosto v stave, že vám padne lepšie leňošenie na gauči, nič nesiľte a „posilku“ v ten deň vypustite. Ak práve netrénujete na Arnold Classic, nič nestratíte. Unavené, prípadne pretrénované telo nie je také výkonné a navyše je náchylnejšie na zranenia. Hoci pre zarytého športovca je vynútená medzera v tréningu horšia ako rana palicou po krížoch, práve táto sorta ľudí by ju mala chápať najlepšie. Len organizmus v plnej sile je schopný podávať adekvátne výkony.

Zdroj obrázku: Otto.sk

Zdroj obrázku: Otto.sk

Máte všetko so sebou?

Najskôr si obuť ľavú, potom pravú ponožku a topánky si šnurovať v obrátenom garde. Mnohí majú pred výkonom svoj rituál. A ak nie, tak aspoň obľúbené potítko či fľašu na iontový nápoj. Aj takéto naoko banálne záležitosti a ich absencia môžu ovplyvniť vašu pohodu pri cvičení. Nehovoriac o oblečení. Oblečenie na fitness by vám malo dokonale sadnúť a neobmedzovať vás vo výkone. Nech môžete slobodne riešiť série a počty opakovaní a nezaťažovať sa tým, že nohavice vás niekde režú a že vaše tričko by mohlo byť aspoň o dve čísla väčšie.

Leave a Comment